Przejdź do treści

Blog

ukulele vs gitara

Ukulele kontra gitara

Każdy, kto na ukulele mówi „mała gitara”, mówi tak przez pryzmat podobieństw wizualnych. Czy są jeszcze jakieś inne podobieństwa? Jakie są różnice? Który z tych najbardziej popularnych instrumentów wybrać, ukulele czy gitarę? Co jest lepsze dla dziecka, a co dla… Czytaj dalej »Ukulele kontra gitara

jak nastroić ukulele

Jak nastroić ukulele?

Każdy, kto chociażby „grywa” na ukulele, powinien umieć je stroić. Jak to robić? Czy kupno stroika do ukulele jest konieczne? Jaki stroik wybrać? Czym się różnią? Jak stroić ukulele ze słuchu? Jakie polecam aplikacje do strojenia ukulele? Spieszę z pomocą!… Czytaj dalej »Jak nastroić ukulele?

Jakie ukulele wybrać

Jakie ukulele wybrać?

Stając przed wyborem swojego pierwszego ukulele, musimy posiąść komplet informacji na jego temat. Co to znaczy, że ukulele jest koncertowe? Gdzie kupić swoje pierwsze ukulele? Wybrać plastikowe, drewniane, czy to ze sklejki? Czy warto kupować ukulele leworęczne? W tym artykule… Czytaj dalej »Jakie ukulele wybrać?

ukulele

Co to jest ukulele?

Ukulele jest to instrument wyglądem przypominający małą gitarę. Od razu uprzedzam, że osoby grające na ukulele nie lubią, jak tak się o nim mówi. 😀 Posiada tylko cztery struny, dzięki czemu bardzo łatwo nauczyć się na nim grać. Ukulele ma… Czytaj dalej »Co to jest ukulele?